همه اخبار

اخبار برگزیده

نگاهی به پروژه های فرهنگی- اجتماعی ستاد احیاء دریاچه ارومیه در سال ۹۷ در استان آذربایجان غربی

...

آب پشت سد مهاباد 3 میلیون مترمکعب افزایش یافت

مدیر اداره امور آب مهاباد با اشاره به اینکه حجم مخزن سد مهاباد در حال حاضر ۱۶۵ میلیون متر مکعب آب دارد، گفت: این مقدار، سه میلیون متر مکعب بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

ظرفیت مغفول آذربایجان غربی در تولید گل محمدی با مصرف آبی کم

 آذربایجان غربی از سال های دور محل پرورش گل محمدی بوده اما تولید این گیاه کم آب بر و سازگار با شرایط اقلیمی حال حاضر استان کمتر مورد توجه کشاورزان قرار گرفته و ظرفیت اقتصادی آن مغفول...

انجام پروژه های فرهنگی احتماعی ستاد به استانداری های استان های واقع در حوضه آبریز دریاچه سپرده شده است .

طرح کشت گیاهان دارویی در حوضه دریاچه ارومیه اجرا می شود

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت اصلاح الگوی کشت در حوضه آبریز دریاچهارومیه، گفت: طرح کشت گیاهان دارویی کم آب بر در ۹ روستای این منطقه اجرا می شود.

احیای دریاچه ارومیه وارد فاز پنجم همکاری با ژاپن شد

سند فاز پنجم همکاری مشترک برنامه عمران ملل متحد، سازمان حفاظت محیط زیست و حمایت دولت ژاپن تحت عنوان پروژه «همکاری در احیای دریاچه ارومیه با الگوسازی مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی» به امضا رسید.

 

پانزدهمین جلسه کمیته راهبردی ستاد احیای دریاچه ارومیه در کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف و با حضور اعضا برگزار شد.

 

تیمی متشکل از کارشناسان داخلی و بین‌المللی از «برنامه یکپارچه مدیریت پایدار منابع آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه» که توسط سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو)  که درحال انجام است روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه با حضور در تبریز نشست مشترکی را با اساتید و کارشناسان دانشگاه تبریز برگزار خواهد کرد.

 

با توجه به اعلام اولویت‌های پژوهشی کارگروه‌های تخصصی و کمیته‌های فنی ستاد و به‌منظور حمایت از رساله‌های هدف‌دار تحقیقاتی در راستای کمک به تحقق احیای دریاچه ارومیه، بدین‌وسیله دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه دومین فهرست عناوین تحقیقاتی که در سال جاری به‌عنوان رساله دکتری و یا پروژه‌های کارشناسی ارشد قابل انجا

ایسنا نوشت: پارک ملی دریاچه ارومیه در سال های نچندان دور قبل از کاهش آب دریاچه میزبان هزاران پرنده نظیر فلامینگو و پ

دکتر مسعود تجریشی در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد به تشریح وضعیت موجود دریاچه ارومیه و چالش‌های پیش‌روی احیای این دریاچه پرداخته است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانیم.

 ما در ارديبهشت ماه ٩٧ كجا ايستاده‌ايم؟ چقدر از اهداف طرح احياي درياچه اروميه محقق شده است؟

تا پایان دولت دوازدهم ارتفاع دریاچه‌ ارومیه یک متر افزایش می‌یابد

رئیس‌جمهور در جمع مردم تبریز با اشاره به روند احیای دریاچه ارومیه قول داد تا پایان دولت دوازدهم یک متر به ارتفاع آب دریاچه افزوده شود.

سوال:

 

آیا ستاد احیای دریاچه ارومیه تاکنون از منابع مالی ارزی (فاینانس) برای اجرای پروژه‌های طرح نجات دریاچه ارومیه استفاده کرده است؟

 

سؤال:

منابع مالی پروژه‌های طرح نجات دریاچۀ ارومیه از کجاست و تاکنون به هر یک از استان‌های حوضۀ آبریز و هر یک از دستگاه‌های مجری پروژه‌ها چه میزان اعتبار تخصیص داده شده است؟

پاسخ:

صفحه‌ها