وضعیت دریاچه ارومیه

جهانگیری . دریاچه ارومیه

هشتمين جلسه كار گروه ملي نجات درياچه اروميه بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد. 

 

دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی:

بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی 46.5 درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بارش نزولات آسمانی از ابتدای سال آبی جاری تا روز ۱۷ خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶.۵ درصد افزایش یافته است.

بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی از 400 میلی متر گذشت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به رسیدن میزان بارش نزولات آسمانی در استان به ۴۰۲ میلی متر گفت: این میزان ۴۲ درصد و حدود ۱۱۹ میلی متر بیشتر از زمان مشابه سال آبی گذشته است.

عمیق تر شدن دریاچه ارومیه در دست بررسی است

نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به بارش‌هایی که در فصل بهار اتفاق افتاد، تغییر چندانی در تراز این دریاچه اتفاق نیفتاده است و به نظر می رسد با توجه به ورود آب شیرین به دریاچه و حل شدن نمک، دریاچه عمیق تر شده که در دست بررسی است.

بارش ها در حوضه دریاچه ارومیه 40 درصد افزایش یافت

ارتفاع ریزشهای جوی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه از اول مهر پارسال تا ۲۴ اردیبهشت ۳۷۰.۶ میلیمتر بود که این مقدار بارندگی نسبت به دوره مشابه پارسال، ۳۹.۸ درصد افزایش داشته است.

میزان بارندگی آذربایجان غربی در اردیبهشت 16 برابر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با اشاره به بارش ۴۰.۲ میلی‌متری باران در ۹ روز نخست اردیبهشت سال جاری، گفت: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶ برابر شده و امیدواری‌ها را برای بهبود وضعیت آبی افزایش داده است.

59 درصد ظرفیت سدهای آذربایجان غربی پر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به پرشدن ۵۹ درصد ظرفیت سدهای ۱۳ گانه این استان، گفت: در حال حاضر یک میلیارد و ۳۶۶ میلیون مترمکعب آب در مخازن این سدها ذخیره شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - وضعیت دریاچه ارومیه