دولت احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار قرار دهد

دولت احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار قرار دهد

 

نماینده ارومیه تاکید کرد که دولت باید احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار قرار داده و اقدامات لازم را عملیاتی کند اما متاسفانه هم اکنون تنها هزینه کرد اعتبارات مد نظر مسئولان است.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری با استناد به اصل 31 قانون اساسی با تاکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت مسکن کارگران و کشاورزان گفت: براساس اصل 29 قانون اساسی دولت باید وضعیت بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان و نحوه تامین منابع این مجموعه را مشخص کند.
وی با اشاره به اصول 3 و 30 قانون اساسی گفت: طبق این اصول بازماندگان از تحصیل باید بتوانند سرکلاس درس بروند که امتناع دولت از این موضوع قابل تامل است.
نماینده ارومیه با بیان اینکه طبق بند 9 اصل 43 قانون اساسی تولیدات محصولات باغی باید از خرید تضمینی برخوردار شود افزود: همچنین براساس بند 2 اصل43 قانون اساسی دولت باید به شرکت های تعاونی توجه کند و طبق اصل 44 قانون اساسی وضعیت مدیریت سهام عدالت از سوی دولت نیز تعیین تکلیف شود.
قاضی پور با اشاره به اصل 45 قانون اساسی گفت: دولت باید جلوی خام فروشی به خارج از کشور را بگیرد همچنین براساس اصل 48 این قانون باید توازن بین تولیدات و توزیع منابع بین استان های مختلف عدالت برقرار کند.
وی به استناد به اصل 50 قانون اساسی نیز گفت: دولت باید احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار قرار داده و اقدامات لازم را عملیاتی کند متاسفانه هم اکنون تنها هزینه کرد اعتبارات مد نظر مسئولان است.
به گفته قاضی پور بر اساس اصول 41 و 42 قانون اساسی دولت و وزارت امور خارجه باید از گذرنامه ایرانی حمایت کند تا جایگاه ایران در سطح بین المللی ارتقاء یابد.
وی در پایان در تذکری به رئیس جمهور گفت: رسیدگی به خانواده کارگران آزادشهر و رفع مشکلات روحی و روانی آنها باید هر چه سریعتر انجام گیرد همچنین دولت باید وضعیت تعطیلی پروژه سد ارومیه و
افتتاح راه آهن را بررسی کند.

 

دسته بندی موضوعی:

برچسب ها:

افزودن دیدگاه جدید