بازدید عراقچی از دریاچه ارومیه

بازدید عراقچی از دریاچه ارومیه

معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه برای بررسی طرح‌های در دست اجرای احیای دریاچه ارومیه با هدف جلب همکاری‌های بین‌المللی  از این دریاچه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه، سید عباس عراقچی، معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه در جریان بازدید از دریاچه ارومیه به خبرنگاری گفت: این بازدید در راستای بررسی طرح‌های در دست اجرای احیای دریاچه ارومیه و جلب همکاری‌های بین‌المللی است.

وی افزود: وزارت امور خارجه با همکاری ستاد احیای دریاچه ارومیه طرح های مشترکی برای احیای دریاچه با کشورهای ژاپن، ایتالیا و استرالیا کلید زده است و از این حیث ضروری است که مجموعه دیپلماسی کشور از نزدیک با مشخصات اقلیمی، ویژگی‌ها و ابعاد مشکلات دومین دریاچه شور دنیا آشنا شود.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت امور خارجه گفت: طرح‌های مشترک با سه کشور ژاپن، ایتالیا واسترالیا مراحل تحقیقاتی خود را سپری می کند. گفتنی است در این بازدید قربانعلی سعادت فرماندار آذربایجان غربی، مسعود تجریشی مدیردفتربرنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیا و جلال کلانتری، سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک و دستیار ویژه  عراقچی در امور دیپلماسی آب عراقچی را همراهی کردند.

در جریان این بازدید یکروزه که 13 اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد؛ عراقچی از طریق مسیر نقده، میاندوآب و عجب شیر از مناطق مختلف حوضه دریاچه ارومیه دیدن کرد و مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیا گزارشی جهت اطلاع وی از گذشته تا کنون ارائه کرد.

اخبار مرتبط

افزودن دیدگاه جدید