احیاء دریاچه ارومیه در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت

معاون اول رییس جمهور:

احیاء دریاچه ارومیه در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت

معاون اول رییس جمهور گفت: احیای دریاچه ارومیه یكی از اولویت های كاری دولت دوازدهم است که آن را دنبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه، جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با معاون اول رییس جمهور عصر  روز  سه شنبه برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه از توجه ویژه دولت به استان آذربایجان غربی خبر داد و از مشاركت بالای مردم این استان در انتخابات و رأی آگاهانه، معنادار و بالا به روحانی قدردانی كرد.

 

معاون اول رییس جمهور با یادآوری اینكه یكی از نخستین مصوبات هیات وزیران در دولت یازدهم در خصوص احیاء دریاچه ارومیه بود، اظهار داشت: باور دولت این است كه با خشك شدن دریاچه ارومیه نه تنها استانهای غربی و شمال غربی كشور بلكه سایر استانها نیز دچار آسیب خواهند شد به همین دلیل ستادی ملی برای احیاء این دریاچه تشكیل و تلاش شد با كمترین فشار بر مردم، مشكلات دریاچه مرتفع شود كه خوشبختانه توفیقات خوبی در این زمینه حاصل شد اگرچه هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و دولت دوازدهم نیز به عنوان یكی از اولویت های كاری آن را دنبال خواهد كرد.

جهانگیری با بیان اینكه استان آذربایجان غربی از لحاظ كشاورزی یكی از استانهای مهم كشور است، تصریح كرد: باید برای حل مسائل كشاورزی استان راهكار پیدا كنیم تا موانع و دغدغه های مردم استان در این زمینه مرتفع شود.

وی با تاكید بر اینكه مرز یكی از امتیازات و مزیت های مهم برای توسعه استان آذربایجان غربی كه با 4 كشور دارای مرز مشترك است محسوب می شود، خاطرنشان كرد: اینكه برخی افراد مرز را یك تهدید قلمداد می كنند درست نیست. نباید بخاطر برخی مسائل امنیتی كوچك، مرز را كه یكی از بزرگترین فرصت های توسعه است، نادیده بگیریم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: استانهای مرزی از فرصت ویژه ای برای توسعه برخوردارند و تصویب طرح ساماندهی مرزها و كولبران كه اخیرا توسط دولت به تصویب رسید در جهت رسیدگی و توجه به وضعیت مرزهای كشور بود.

وی افزود: اگر در استانهای مرزی كشور بازارچه های مرزی فعال شوند، گام مهمی در جهت توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم این استانها خواهد بود. گاهی اهمیت تجارت از صنعت و كشاورزی بیشتر است چراكه با سرمایه گذاری اندك در تجارت مرزی می توان درآمدزایی بالایی ایجاد كرد.

جهانگیری با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های فراوان استان آذربایجان غربی نظیر كشاورزی، معادن متعدد و برخورداری از مرز، گفت: انتظار این است كه استان آذربایجان غربی با شكوفا كردن ظرفیت ها بتواند جایگاه واقعی خود را پیدا كند.

جهانگیری با اشاره به مشكلات و دغدغه هایی كه استاندار آذربایجان غربی و نمایندگان استان در جلسه مطرح كردند، از معاونین خود خواست جلساتی را برای پیگیری این مشكلات با دستگاههای اجرایی برگزار و راهكارهایی برای حل مسائل استان تدوین كنند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  در این جلسه استاندار آذربایجان غربی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز هر كدام در سخنانی به طرح نظرات و پیشنهادات خود برای توسعه استان پرداختند و مهمترین مشكلات و چالش های استان را مطرح كردند.

اخبار مرتبط

افزودن دیدگاه جدید