فاز اضطراری تصفیه خانه فاضلاب گلمان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فاز اضطراری تصفیه خانه فاضلاب گلمان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر اجرایی طرح های فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریالی فاز اضطراری تصفیه خانه فاضلاب گلمان، گفت: این فاز با صرف ۲۹۰ میلیارد ریال هزینه دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و از طرح های حمایتی ستاد احیا دریاچه ارومیه است.

مهرعلی فتاحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۳۰ میلیارد ریال دیگر برای اتمام فاز اضطراری تصفیه خانه فاضلاب گلمان اعتبار نیاز است، اضافه کرد: مشکلی در تخصیص اعتبار وجود ندارد و این طرح تا هفته دولت به بهره برداری می رسد.
وی ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب گلمان را ۱۸۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: فاز اضطراری این طرح جمعیت ۴۵ هزار نفری را تحت پوشش قرار می دهد.
فتاحی با اشاره به خرید تمامی تجهیزات فاز اضطراری این طرح از کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه، بیان کرد: تجهیزات خریداری شده دارای آخرین تکنولوژی روز است و نمونه های مشابه تولید داخلی این تجهیزات وجود ندارد.
وی در رابطه با شبکه ۱۹ کیلومتری این طرح، گفت: ۱۶ کیلومتر از شبکه فرعی و اصلی طرح تصفیه خانه فاضلاب گلمان به اتمام رسیده است.
وی همچنین از اتمام خط انتقال ۲.۲ کیلومتری فاضلاب از ساختمان پمپاژ تا تصفیه خانه فاضلاب گلمان خبر داد و افزود: ساختمان پمپاژ این طرح ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فتاحی با اشاره به خط انتقال سه کیلومتری پساب تولید شده در این تصفیه خانه به پیکره دریاچه ارومیه، بیان کرد: با بهره برداری از فاز اضطراری تصفیه خانه فاضلاب گلمان سالانه ۲.۲ میلیون مترمعکب آب وارد پیکره نگین آبی آذربایجان می شود.

به گزارش ایرنا دریاچه ارومیه بزرگترین آبگیر دائمی در شمال غرب فلات ایران ‌است؛ این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شمسی شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی در حدود ۸۰ درصد از مساحت آن خشک شد. 

دسته بندی موضوعی:

افزودن دیدگاه جدید