اخبار برگزیده سایر رسانه ها

۲۶ تير ۹۷

سلام

آب پشت سد مهاباد 3 میلیون مترمکعب افزایش یافت
۲۷ خرداد ۹۷

مدیر اداره امور آب مهاباد با اشاره به اینکه حجم مخزن سد مهاباد در حال حاضر ۱۶۵ میلیون متر مکعب آب دارد، گفت: این مقدار، سه میلیون متر مکعب بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

ظرفیت مغفول آذربایجان غربی در تولید گل محمدی با مصرف آبی کم
۲۷ خرداد ۹۷

 آذربایجان غربی از سال های دور محل پرورش گل محمدی بوده اما تولید این گیاه کم آب بر و سازگار با شرایط اقلیمی حال حاضر استان کمتر مورد توجه کشاورزان قرار گرفته و ظرفیت اقتصادی آن مغفول مانده است.

بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی 46.5 درصد افزایش یافت
۲۷ خرداد ۹۷

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بارش نزولات آسمانی از ابتدای سال آبی جاری تا روز ۱۷ خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶.۵ درصد افزایش یافته است.

آبیاری کم فشار در 400 هکتار از اراضی آذربایجان غربی اجرا شد
۲۷ خرداد ۹۷

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به برنامه های تحت پوشش این ستاد در حوزه آبیاری اراضی کشاورزی، گفت: طرح آبیاری کم فشار در ۴۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی آذربایجان غربی اجرا شده و هم اکنون آماده بهره برداری است.

کنترلی در برداشت آب از چاه های غیرمجاز در بناب وجود ندارد
۲۷ خرداد ۹۷

فرماندار بناب گفت: چهار هزار و ۷۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان وجود دارد، اما هیچ کنترل و نظارتی بر نحوه برداشت آب از این چاه ها صورت نمی گیرد.

 

زاد و ولد گوزن زرد ایرانی در جزیره اشک دریاچه ارومیه آغاز شد
۲۷ خرداد ۹۷

مدیر پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: طبق گزارش های رسیده، زاد و ولد گوزن زرد ایرانی در این جزیره آغاز شده که خبری خوب در راستای احیای این گونه جانوری به شمار می رود.

آرتمیای بالغ در دریاچه ارومیه مشاهده شد
۲۷ خرداد ۹۷

رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور گفت: در آخرین پایش صورت گرفته از ایستگاه آق گنبد دریاچه ارومیه، چهار دهم (۰.۴) عدد در لیتر آرتمیای بالغ مشاهده شد.

صفحه‌ها