اخبار برگزیده سایر رسانه ها

آبیاری نواری در هزار هکتار از مزارع میاندوآب اجرا می شود
۲۶ فروردين ۹۷

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به اجرای طرح آبیاری نواری در مزارع پیاز این شهرستان گفت: این طرح با هدف کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در یکهزار هکتار از مزارع این شهرستان اجرا می شود.

59 درصد ظرفیت سدهای آذربایجان غربی پر شد
۲۶ فروردين ۹۷

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به پرشدن ۵۹ درصد ظرفیت سدهای ۱۳ گانه این استان، گفت: در حال حاضر یک میلیارد و ۳۶۶ میلیون مترمکعب آب در مخازن این سدها ذخیره شده است.

249 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد شد
۲۶ فروردين ۹۷

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: از اول اسفند ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین سال جاری حدود ۲۴۹ میلیون مترمکعب آب از سدهای منطقه به پیکره دریاچه ارومیه رهاسازی شد.

44 طرح برای احیاء دریاچه ارومیه در دست اجراست
۲۶ فروردين ۹۷

معاون سیاسی استاندار آذربایجان ‌شرقی احیاء دریاچه ارومیه را یکی از اولویت‌ های دولت خواند و گفت: همچنان به احیاء این دریاچه امیدواریم و در حال حاضر ۴۴ طرح در این راستا در دست اجراست.

ماجرای انتقال آب وان به دریاچه ارومیه چیست؟
۲۶ فروردين ۹۷

سرپرست دفتر امور تالاب‌ها در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه هنوز مطالعات مربوط به انتقال آب دریاچه وان به دریاچه ارومیه انجام نشده است، گفت: این طرح هنوز به طور رسمی در ستاد احیای دریاچه ارومیه مطرح نشده و گزارش فنی برای آن تهی

کاهش مهاجرت پرندگان با خشکی دریاچه ارومیه
۲۶ فروردين ۹۷

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی گفت: خشکی دریاچه ارومیه از دلایل کاهش مهاجرت پرندگان به تالاب های استان نسبت به دهه‌های گذشته است.

قانون توزیع عادلانه آب در کشور رعایت نمی‌شود/کشور نیاز به فرمان جهاد آب دارد
۲۶ فروردين ۹۷

یک حقوقدان با اشاره به وضعیت کنونی آب در کشور، گفت: ما در کشور نیاز به فرمان جهاد در آب داریم و این جهاد باید در سه بخش الگوی مصرف، جایگزینی سیستم لوله کشی‌های فرسوده و تغییر الگوی کشت ایجاد شود.

ترکیه، گزینه‌ واردات آب به ایران؟
۲۶ فروردين ۹۷

چندی پیش معاون اول رییس جمهور صراحتا اعلام کرد که برای احیای دریاچه ارومیه کارهای مطالعاتی انتقال آب از کشورهای خارجی و دریای خزر کلید خورده است.

صفحه‌ها