فنی و اجرائی

همکاری های بین المللی در راستای احیای دریاچه ارومیه فرصتی برای پیشرفت منطقه

مدیر دفتر توسعه و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: همکاری های بین المللی در زمینه احیای دریاچه ارومیه در پیشرفت دانشگاه های منطقه تاثیرگذار است.

بررسي زمينه‌هاي همكاري مشترك ستاد احياي درياچه اروميه با فائو

به گزارش ستاد احیای دریاچه ارومیه، جهت بررسی فرایند همکاری ستاد احیای دریاچه ارومیه با سازمان بین المللی فائو جلسه‌ای با حضور نماینده‌ی فائو در ایران و مسئول روابط بین الملل ستاد احیا در یکم بهمن ماه 1394 برگزار گردید.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از روند اجرای پروژه های سامانه فاضلاب ارومیه و گلمان و تصفیه خانه های این دو مجموعه بازدید کرد.

بهره‌برداری از 4700 چاه آب غیرمجاز در بناب/ پیشروی آب شور دریاچه ارومیه به سمت چاه آب‌ها

به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی یونس آقاپور به مناسبت گرامیداشت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در جمع خبرنگاران با اشاره اینکه طی سال های اخیر بعلت برداشت های بی رویه وضعیت سفره های زیرزمینی به شدت افت کرده است، اظهار داشت: بر اساس استانداردهای جهانی بخش های شرب، صنعت و کشاورزی منابع آبی را شامل می‌شوند که 87 تا 88 درصد منابع آب در بخش کشاورزی، 9 درصد در بخش شرب و چهار درصد نیز در بخش صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

اختصاص بودجه برای هدایت پساب های خروجی تصفیه خانه ها به دریاچه ارومیه

بر اساس طرح های ستاد ملّی احیای دریاچه ارومیه و به منظور هدایت پساب های خروجی تصفیه خانه ها به دریاچه ارومیه، بودجه قابل توجهی را دولت به این طرح های پیش بینی کرده است که این پروژه ها در شهرهای حاشیه دریاچه ارومیه به سرعت درحال ساخت وتکمیل هستند.

20 درصد شهروندان استان آذربا یجان غربی در بالاترين رنج  مصرف آب ( 50 متر مکعب در ماه) قرار گرفته اند.

معاون خدمات مشترکان شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي گفت: 20 درصد شهروندان استان زير پنج متر مکعب مصرف داشته و 20درصد هم در بالاترين رنج يعني بالاي 50 متر مکعب و 60 درصد جمعيت در رنج مناسب مصرف قرار دارند. محمد خاني افزود: ما طبقه هاي مصرف را از يک تا 50 متر مکعب تقسيم بندي و هر پنج متر مکعب را يک طبقه مصرف تعريف و قيمت گذاري کرده ايم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فنی و اجرائی